Wiedza

Dyplom wciąż ma znaczenie

Dyplom wciąż ma znaczenie

Wydaje Ci się, ze lata, kiedy dyplom miał znaczenie minęły, jesteś w błędzie. Owszem pojawiają się głosy, ze studia nie są już gwarancją, że brakuje osób z wykształceniem zawodowym i jest w tym dużo prawy, ale zauważ, ze w rzeczywistości dyplom wciąż jest ważny dla pracodawców, po za tym, jeśli chcesz coś osiągnąć, rozwijać się na różnych płaszczyznach, musisz wiedzieć, że w rzeczywistości twoje wykształcenie może wpłynąć na to, jaką masz pozycję w danej firmie. Wiele osób uważa, że jest inaczej, ale jednak, czyż najdziemy lekarza, prawnika, tłumacza, czy chociażby kucharza, który nie ma dyplomu. Owszem, jest wiele przykładów osób, które mimo braku wyksztalcenia zarabiają olbrzymie pieniądze, ale nie jest to jakąś regułą. Może być tak, z enci się uda, osiągniesz sukces na polu kariery bez dyplomu, ale raczej nie będzie to możliwe, bo nawet teraz, na najniższe stopnie w hierarchii firmy, gdzie wykształcenie wydaje się zbędne zatrudnia się osoby z dyplomem. Świadczy on już nie tyle o wiedzy, co o tym, że dana osoba potrafi się poświęcić.

Rozwój jest bardzo ważny

Rozwój jest bardzo ważny

Szczególne miejsce w naszym zżyciu powinien zajmować nasz własny rozwój w różnych aspektach. Starajmy się jak najczęściej szukać nowych, ciekawych rozwiązań, poznawać, inspirować się, aby nasze życie nie popadło w stagnację. Nie da się zaprzeczyć, że nasz rozwój stanowi bardzo ważną kwestię, bo pomaga nam nie tylko wspiąć się na wyższy poziom kariery, zarabiać więcej, ale też sprawia, że czujmy się bardziej docenieni, mamy więcej energii do działań. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, jaka ścieżka jest dobra, w którym kierunku się rozwijać. Wiele osób taki rozwój traktuje, jako coś nieprzyjemnego, jako fragment życia, który jest wycięty, bo w weekend zamiast leżeć w łóżko wstajemy, żeby pójść na uczelnię. Problem ten jest dość szeroki, aczkolwiek i nie każdy przywiązuje dużą uwagę do samorozwoju, a to naprawdę ogromny błąd. Skąd mamy pewność, że nasza praca jest stała, że nagle nie nastanie kryzys i my przestaniemy być potrzebni. Szukanie alternatyw, zdobywanie dodatkowej wiedzy, która pozwala kierować nam ścieżką kariery to naprawdę ważne kwestie.

Studiuj nawet na emeryturze

Studiuj nawet na emeryturze

Emerytura – w końcu mogę odpocząć od pracy, ale skoro pracowałem całe życie, w domu spędzałem weekendy i wolne popołudnia, to, co teraz mam zrobić z całym tym wolnym czasem, jak nim zarządzać. Nikt nie powiedział, ze to jest bardzo łatwe, ale z drugiej strony w chwili obecnej świat daje nam tyle możliwości, że nawet na emeryturze znajdziemy drogę, którą możemy podążać. Nielicznie analizują przyszłość w ten sposób, szukając zajęcia, gdy skończą pracę w soi jej firmie, ale niektórzy już wcześniej rozwijają pasję, dzięki potem mogą coś robić. Bardzo ciekawa propozycją dla wyrzyskich starszych osób są uniwersytety III wieku, ale nie tylko. Zajęcia dla osób starszych na uniwersytetach to cudowne przedsięwzięcie, ale warto zauważyć, że na zwykłych studiach pojawiają siec oraz starsze osoby, więc może za kilka lat, również 65 latkowie, którzy skończyli pracę zaczną studiować z maturzystami, żeby rozwijać się w nowym, nieznanym dotąd kierunku. Wymaga to jednak czasu, poświęcenia i determinacji, niektórzy zmęczeni pracą nie chcą siedzieć w ławkach.

Nasze studia są ważne

Nasze studia są ważne

Ukończenie studiów uchodziło kiedyś za wydarzenie, nieliczni studiowali, a więc nie każdy mógł pochwalić się tytułem magistra, teraz jest inaczej, bo studiuje coraz więcej osób i coraz częściej mówi się o tym, ze studia już nie mają takiego znaczenia. Nie można jednak zaprzeczyć, ze wciąż przez większość społeczeństwa odbierane są, jako coś ważnego. Człowiek po studiach jest na innym poziomie niż osoba niewykształcona. Niby staramy się nie porównywać, ale jednak to widzimy. Człowiek, który ma wyzłacanie w jakiś sposób zna świat, jest obyty, wie, co, z czym się je, jak to wygląda w praktyce, był tu i tam, przeczytał taką i taką książkę. Wiadomo, ze nie należy tutaj w żaden sposób uogólniać, bo są ludzie po studiach wyższych, którzy nie wiedzą nic, a ich tytuł zawdzięcza znajomościom i pieniądzom, jakie zapłacili. Niestety takie uczelnie właśnie pogarszają opinię na temat samego studiowania. Skoro kiedyś najgorszy uczeń w klasie jest magistrem to jak to możliwe, że studia jeszcze kształcą inteligentnych ludzi.

Czy konieczne jest dokształcanie

Czy konieczne jest dokształcanie

Na pewno rynek pracy intensywnie się zmienia. Te zmiany będą ponoć w przyszłości postępować jeszcze szybciej, gdyż takie mają być tendencje w przyszłości. Będzie to wymuszone innowacyjnością, zmianami, nowymi technologiami. Pracownicy w różnych branżach, osoby wykonujące rozmaite prace, przedstawiciele większości zawodów będą więc musieli być nastawieni na ciągły rozwój i dokształcanie. Dlatego tutaj ta wiedza będzie wymagać od nas stałego poszerzania i skupiania się na nowych możliwościach, jakie mamy w tym właśnie zakresie. Dzięki temu, że będziemy za tym właśnie nadążać, uda się nam odpowiednio wybrać dla siebie możliwości, pozwalające doskonale sobie radzić z tym, że możemy jak najlepiej zaplanować sobie swoją przyszłość. Dzięki odpowiedniej edukacyjnej ścieżce to może się udać. To nie tylko dotyczy osób młodych, które dopiero rozpoczynają swoje działania a tym zakresie, ale też osób, które już do dawna są na rynku pracy i muszą się przekwalifikowywać. Takie też będą dodatkowe tendencje na rynku pracy.

« Poprzednie wpisy